Dom Seniora Wieluń

Nasza Oferta

W ramach oferty Dom Seniora Wieluń proponujemy pobyt stały, jak również pobyty krótkoterminowe w nagłych niespodziewanych okolicznościach.

Profesjonalna opieka medyczna
Personel naszej placówki posiada kwalifikacje i doświadczenie które zapewniają seniorom opiekę charakteryzującą się poświęceniem, cierpliwością i są gwarancją najwyższego standardu. Zapewniają pomoc pensjonariuszom na wielu płaszczyznach.

Opieka lekarska
Nasz dom zapewnia stałą opiekę lekarza internisty, psychiatry oraz w razie potrzeby innych lekarzy specjalistów.

Opieka całodobowa
Nasi mieszkańcy w ramach opieki całodobowej są otoczeni opieką wykwalifikowanych pielęgniarek, zespołu terapeutyczno-opiekuńczego oraz mają zapewniony dostęp do fizjoterapii i terapii zajęciowej.

Obiekt domu
Budynek powstał w 2015 roku na hektarowej działce znajdującej się w malowniczych okolicach Wielunia. Przeznaczony jest dla 41 mieszkańców. Brak w nim barier architektonicznych, wyposażony został w windę osobową przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Przy każdym pokoju znajduję się przestronna łazienka. Każdy pokój wyposażony jest w lodówkę, telewizor Wi-Fi co wpływa na podwyższenie standardu pobytu pensjonariuszy. Istnieje możliwość indywidualnego umeblowania pokoju częściowo własnymi meblami.

Wyróżnia nas możliwość codziennego korzystania z zabiegów haloterapii w znajdujących się w naszym ośrodku tężni wewnętrznych i zewnętrznych. W obrębie naszego kompleksu znajduje się również sauna infrared.

Możliwość bezpiecznych spacerów zapewniamy w ogrodzie na hektarowej działce. Obiekt położony jest w sielskiej, zdrowej okolicy z dala od zgiełku miasta.

Opieka duszpasterska
W naszym domu znajduje się kaplica, a szanując potrzeby życia duchowego naszych mieszkańców zapewniamy wizyty duszpasterskie.

Wyżywienie
Całodzienne wyżywienie składające się z pięciu domowych posiłków przygotowywane jest w kuchni na terenie obiektu w oparciu o zalecenia dietetyka. Posiłki serwowane są w przestronnej, klimatyzowanej jadalni.

Zajęcia terapeutyczne
Zespół terapeutyczny realizuje indywidualne plany postępowania wspierająco-aktywizujące. Plany dostosowane są do potrzeb i możliwości psychofizycznych każdego mieszkańca poprzez wdrażanie treningu umiejętności życia codziennego, umiejętności społecznych i interpersonalnych, tarapii zajęciowej, poradnictwa psychologicznego i socjalnego, opieki lekarskiej psychiatrycznej, a także psychoedukacji.

Jesteś zainteresowany naszą ofertą?

Masz dodatkowe pytania? Odpowiemy na wszystkie, zapraszamy do kontaktu